Çağrı Merkezi: 0 850 259 34 50

İade ve Değişim İşlemleri

Ürün İadesi ve Değişimi Nasıl Yapılır?

iade etmek veya değiştirmek istediğiniz ürünleri kolayca iade alıyoruz!


İade ve değişim işlemlerinizde yapılması gerekenler:

1) iletişim bilgilerimiz’den Müşteri Hizmetleri ekibimizi arayarak İade / Değişim onayı / kodunuzu alınız. Sonra Aşağıdaki Ürün İade/Değişim Formunu eksiksiz doldurunuz ve gönderiniz.

Tarafınıza gönderilen e-postada belirtilen linke tıklayarak ya da Yardım sayfamızda yer alan Formlar ve Yardımcı Dökümanlardan ulaşabileceğiniz İade Değişim Formunu, İade / Değişim kodunu belirterek eksiksiz doldurmayı unutmayınız.

2) İade faturanızı düzenleyiniz.

3) İade faturanız, İade Değişim Formunuz ile birlikte ürün/ürünleri, tüm aksesuarları ve orijinal ambalaj / kutusu ile beraber mutlaka size bildirilen anlaşmalı kargo firması aracılığıyla ücretsiz olarak firmamızın adresine gönderiniz.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ya da paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir.

Ürün teslimi sırasında varsa hasar tespit tutanağını ya da ayıplı/kusurlu olduğunu düşündüğünüz ürünlere ait yetkili teknik servise ait onaylı raporu göndermeniz işlemlerinizin daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayacaktır.

4) Ürün bedeli, ürünün ve iade faturasının tarafımıza ulaşmasını takiben ortalama 5 iş günü içinde ödeme şeklinize göre iade edilecektir.

Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iadeler bankanız tarafından 10 gün içinde, debit kart ile yapılan alışverişlerde iadeler ise bankanız tarafından 30 gün içinde hesabınıza aktarılmaktadır.

Taksitli alışverişlerde iade tutarı taksitli olarak gerçekleştirilecektir.

Ayıplı olan tüm ürünler iade edilebilir. Mazeretsiz iadeler ise alttaki ürünler için yapılamamaktadır:

- Kartuş toner alımlarında ürün ayıplı değilse paketi veya ambalajı açılmış ürünler iade alınmamaktadır.

İade Değişim Bildirisi Tarafımıza Telefon veya E-mail İle Yapılmadan ve Tarafımızca Onay Verilmeyen Gönderiler Teslim Alınmayacaktır.

Ayıplı / Kusurlu olmayan ürünlerin değişim ve iadelerin kargo masrafları alıcıya aittir.

Fatura aslı gönderilmezse, ALICI'ya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.

Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli İADE EDEN TARAFINDAN KARŞILANIR.

Cayma hakkını kullanan ALICI'nın ürün bedeli iade edilir.

Kargo ücreti, kapıda ödeme ürün bedeli gibi ödediği özel ücretler geri ödenmez ve iade edilmez.

Cayma hakkı nedeni ile geri ödeme yapılırken havale, EFT ve diğer masraflar alıcıya aittir.

Onay Verilen Gönderiler:

İade / Değişim veya İptal Edeceğiniz Ürünleri Göndermeden Önce Lütfen İade / Değişim Formunu Doldurunuz Ürün İle Birlikte Adresimize Gönderiniz.

İade / değişim formu olmayan gönderiler teslim alınmayacak ve tarafınıza geri gönderilecektir.

 


Önemli Bilgi : 

Standart ölçüler dışında metre ile ölçünüze özel olarak kesilen / hazırlanan, halı, kilim ve her türlü tekstil ürünleri için İADE / DEĞİŞİM ve CAYMA HAKKI YOKTUR.

ÜRÜNLERİN DİJİTAL FOTOĞRAFLARIYLA GERÇEK ARASINDA TON FARKI OLMASI KONUSUNDA İADE / DEĞİŞİM HAKKI VERMEZ.

Aşağıdaki durumlarda iade / değişim hakkı kullanılamaz.

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin durumlarda İADE / DEĞİŞİM ve CAYMA HAKKI YOKTUR.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin durumlarda İADE / DEĞİŞİM ve CAYMA HAKKI YOKTUR.

c) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin durumlarda İADE / DEĞİŞİM ve CAYMA HAKKI YOKTUR.

ç) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin durumlarda İADE / DEĞİŞİM ve CAYMA HAKKI YOKTUR.

d) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin durumlarda İADE / DEĞİŞİM ve CAYMA HAKKI YOKTUR.

e) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri-maddi mallara ilişkin durumlarda İADE / DEĞİŞİM ve CAYMA HAKKI YOKTUR.

Teslimat sırasında hasarlı, ezik, kırık veya eksik olduğu tespit edilen ürünler kesinlikle teslim alınmamalıdır!

Böyle bir durumda, alıcı, kurye ile birlikte durumu açıkça belirten bir tutanak tutmalı ve bu durumu Bize bildirmelidir.

Aksi takdirde teslim alınan ürünün hasarsız ve eksiksiz olduğu kabul edilecektir.

Hasarlı, ezik, kırık veya eksik ürünler iade alınmayacağından, müşterilerimizin bu duruma dikkat etmeleri yararlarına olacaktır.

İade işlemleri E-ticaret biriminden yapılmaktadır. Mağazalarımızdan internet siparişlerinin iadeleri yapılmamaktadır.

Satın almış olduğunuz ürünleri kullanılmamış ve satılabilirlik özelliklerini kaybetmemiş olmaları halinde iade edebilirsiniz. Ürünlerin etiketlerinin ve logolarının zarar görmemiş olmaları; ürüne ait tüm aksesuarların ürün ile beraber iade edilmesi zorunludur.

Sipariş tesliminden itibaren 14 gün geçmesinin ardından iade talebi ile gönderilen siparişler iade alınamamaktadır ve bu süreçten dolayı oluşan kargo bedelini evimce.com karşılamamaktadır.

Faturasız İade Kabul Edilmemektedir.

Talebinizi bildirmek için aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz ve gönderiniz.